Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

O czym należy pamiętać wybierając sportowy tłumik

Jeżeli ktoś będzie chciał polepszyć parametry albo wygląd posiadanego auta, to niejednokrotnie będzie się decydował na jakieś stuningowanie go. Przeważnie posiadaczy aut wybierają mechaniczny albo wizualny tuning, do którego zalicza się między innymi wymiana tłumika na sportowy model. Zwykłe tłumiki projektowane są w taki sposób, aby zagwarantować możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy jest tu mniej istotna.

W sportowych modelach zwiększeniu ulega przepływ emitowanych spalin, co z jednej strony skutkuje zwiększeniem mocy silnika, a z drugiej też się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jeśli jednak decydował się ktoś będzie na taką opcję, to powinien pamiętać o paru ważnych rzeczach. Przede wszystkim takie tłumiki przelotowe muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, szczególnie jeśli chodzi o ich poziom głośności.

Sprawdzone firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby które ten warunek spełniają, ale na naszym rynku można też trafić na modele, które mogą nie przejść obowiązkowych badań technicznych albo spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Istotna też będzie dobra jakość wytworzenia, czyli w pierwszej kolejności zastosowane materiały do produkcji, lecz również dopasowanie do danego modelu auta. Jeśli ktoś będzie chciał iść jeszcze jeden krok dalej, to może się pokusić o montaż w posiadanym aucie downpipe bmw. Rozwiązanie to także może zwiększyć dodatkowo moc silnika o następne kilka koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Może ci się spodobać

© 2024 SJS - Polityka prywatności