Folia PCV to materiał, który ma bardzo wszechstronne przeznaczenie. W dużej mierze bierze się to z jego parametrów i właściwości, a te są naprawdę świetne. Po pierwsze taka folia bardzo dobrze zatrzymuje świetlne promieniowanie, dzięki czemu wykorzystywana jest podczas prac spawalniczych. Stosowane przez spawaczy przegrody spawalnicze posiadają taką folię w formie wypełnienia, dzięki czemu otoczenie zostaje zabezpieczone zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak też przed czasem się pojawiającymi odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody w zupełności wystarczy folia mająca grubość około pół milimetra.

Znacznie grubszej, lecz dzięki temu wytrzymałej i trwałej, wymagają kurtyny paskowe. Takie kurtyny są powszechnie stosowane w różnego rodzaju sklepach i magazynach. Mają one postać pasków szerokich na kilkanaście centymetrów, przymocowanych u góry zabezpieczanego otworu. Takie paski są elastyczne, dzięki czemu da się je w łatwy sposób rozsuwać, a wisząc swobodnie tworzą barierę porównywalną z drzwiami.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV bardzo dobrze chroni przed zmianami temperatury, lepiej niż między innymi drewno. Przez to nawet paski o grubości kilku milimetrów pozwolą utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań takich folii jest całkiem sporo, są one odporne na wodę i różnego rodzaju chemiczne substancje, tak więc sprawdzają się też dobrze w formie izolacji.

Napisz komentarz