Dużo osób zastanawia się od dawna, skąd bierze się taki fenomen muzyki disco polo. Bardzo prosta, rytmiczna muzyka, wykorzystująca głównie syntezatory, tak samo nieskomplikowane i proste teksty to w teorii nie jest przepis na hity, które będzie nuciła cała Polska. A przecież właśnie tak jest od wielu lat, i nic nie będzie wskazywało aby w bliskiej przyszłości miało się coś w tej kwestii zmienić. Jak pokazują statystyki, disco polo jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków muzycznych, dużo więcej niż połowa ankietowanych osób przyznaje się do tego, że ta muzyka im się po prostu podoba. I co ciekawe, dotyczy to nie tylko niewielkich miejscowości, z którym się ona przede wszystkim kojarzy.
Także w dużych miastach jest wielu jej zwolenników, a na koncertach bawią się niejednokrotnie setki osób. A pomimo że nie widać tego tak bardzo, to rozmaitych koncertów w ciągu roku się odbywa całkiem spora liczba. Artyści i zespoły sporo udzielają się w tym obszarze, największe gwiazdy dają nawet dwa koncerty na dzień, co jest sporym wyzwaniem logistycznym i organizacyjnym. To ma przełożenie na ich zarobki, pomimo że powszechnie się tym nie chwalą, to widać jednak że im się całkiem nieźle finansowo powodzi. Początki tego gatunku muzycznego miały miejsce w latach 8o-tych ubiegłego wieku, to wtedy bowiem zaczęły powstawać pierwsze zespoły. Dużo one czerpały od zagranicznych twórców, nawiązując do weselnych i ludowych przyśpiewek, a jednocześnie do skocznej muzyki dyskotekowej.
I ta prosta, lecz skoczna i rytmiczna forma, teksty dotykające zwykłych codziennych spraw sprawiły, że samo disco polo zyskało ogromnie na popularności. I popularność ta w dalszym ciągu rośnie, o czym można się przekonać, jeśli ktoś się bardziej zagłębi w temat. Sporo na temat tego, co dzieje się obecnie, można znaleźć przykładowo w serwisie disco polo. Promocje nowych piosenek i utworów, ciekawostki z życia artystów oraz rzecz jasna liczne teledyski disco polo to zaledwie niektóre informacje, z którymi można się tam zaznajomić.
+Tekst Sponsorowany+