Za pracę za granicą wolno otrzymać zwrot nadpłaty podatku dochodowego. Pracownicy, którzy byli zatrudnieni zgodnie z prawem są w stanie sami postarać się o jego zwrot lub zwrócić się o pomoc do firmy, jaka zrobi to za nich. Procedura odzyskiwania podatku ma okazję trwać od trzech miesięcy do około pół roku. Czas wyczekiwania zależy od procedury w danym kraju i od słusznego przygotowania przydatnej dokumentacji.

Wartość zwrotu podatku uzależniona jest z kolei od ustalonej sumy wolnej od podatku, jaka dla każdego kraju jest inna – zobacz zwrot podatku holandia. Niezbędnym szczegółem przeprowadzenia całej procedury jest posiadanie specyfikacji od pracodawcy, która potwierdzałaby nawiązany stosunek pracy.

Odpowiada ona naszemu formularzowi PIT, jaki dostajemy od pracodawców na początku innowacyjnego roku rozliczeniowego. Na polskim rynku funkcjonuje dużo korporacji proponujących pomoc przy uzyskaniu zwrotu podatku za pracę za granicą. Pobierają one prowizję od zdobytej kwoty. Wybierając niemniej jednak profesjonalną firmę, mamy gwarancję, iż cała procedura przebiegnie sprawniej, a my zaoszczędzimy drogocenny czas.

Napisz komentarz