Wybranie odpowiedniego dywanu do pokoju czy salonu nie jest wcale takim prostym zadaniem, jak może się na początku wydawać. Należy bowiem zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych kwestii, aby wszystko nie tylko ładnie wyglądało, lecz również było funkcjonalne i praktyczne. Dywany kupować można w sklepach stacjonarnych, ale też w sieci, chociażby odwiedzając jakiś polecany tanie dywany sklep internetowy. Planując taki zakup przede wszystkim należy zastanowić się nad wymiarami.

W porównaniu z wykładzinami wycieraczki pod drzwi najczęściej nie są kładzione na całą powierzchnię podłogi, a tylko na jej jakąś część. Niektórzy z właścicieli mieszkań zakrywają jej większość, inni z kolei wolą bardziej minimalistyczną wersję, z niedużym dywanem w środkowej części. Bez względu jednak na wielkość dywanu istotne jest, żeby nie blokował on otwierania drzwi. Te oczywiście w razie potrzeby da się dociąć, jednak jeśli przymusu w tej kwestii nie będzie, to należy raczej unikać takiego rozwiązania.

Znacznie lepiej będzie, jeżeli dywan sznurkowy do salonu zostanie tak ułożony, żeby pozwolił na swobodne otwieranie i zamykanie. Następnym aspektem jest kolorystyka. Tu możliwości są naprawdę nieograniczone, bowiem wytwórcy prześcigają się w prezentowaniu kolejnych motywów i wzorów. Czy kolor znalezionego dywanu harmonizował będzie z resztą wyposażenia, czy jednak mocno kontrastował – to zależy już od tego, co wymyśli właściciel. Przy wyborze warto też zwrócić swoją uwagę na rodzaj materiału.

Zarówno klasyczne dywany jak też chodniki do przedpokoju na metry mogą być wykonane między innymi z prawdziwej wełny, która zapewnia przyjemny dotyk i miękkość. Świetnie sprawdza się w tej roli również akryl, jaki jest podobny do wełny, lecz znacznie od niej tańszy. Dużym plusem dywanów akrylowych jest bardzo dobra termiczna izolacja, ale również odporność na utratę kolorów pod wpływem promieni słonecznych. Sporym zainteresowaniem klientów cieszą się też wycieraczki do butów zewnętrzne wykonane z polipropylenu, materiał ten jest bowiem odporny na wodę i wilgoć.

1 komentarzy

  1. Każdy znajdzie to czego szuka w naszym dużym wyborze płytek podłogowych i ściennych. Oferujemy wysokiej jakości płytki ceramiczne, gresy i mozaiki. Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego, gdzie znajdziesz płytki equipe w doskonałej cenie.

Napisz komentarz