Każdy kierowca gruntownie zdaje sobie sprawę z tego, iż musi zadbać o swoje auto tak, żeby służyło ono przez długie lata. Właśnie dlatego też wypada robić przegląd samochodu i dbać o jego pojedyncze części, dotyczy to również felg samochodowych. Ważne, żeby felgi były porządnej jakości, ponieważ są pewnego typu podstawą samochodu – felgi jr wheels. Na felgi, które są detalem podwozia auta, zakłada się oponę, w pewnych sytuacjach też dętkę. Istotna jest również funkcja, jaka pełnią w samochodzie felgi, bowiem mają za zadanie sprawnie wentylować poszczególne detale układu hamulcowego, m.in. bęben i przewody hamulcowe.

Jest to w związku z tym bardzo odpowiedzialna funkcja, ponieważ wszyscy, jacy używają samochodu jako kierowcy lub jako pasażerowie, całkowicie wiedzą o tym jak istotne są poprawnie działające hamulce. Każdy kierowca powinien dbać nie tylko zewnętrzny wygląd własnego samochodu, a wiadomo, iż felgi są w szeregu przypadków ozdobą, jednak również o bezpieczeństwo jazdy. Częste wizyty w zakładach samochodowych u mechanika na pewno nikomu nie zaszkodzą, a dadzą pewność bezpiecznej i sprawnej jazdy.

W kolorze felg panują trzy sztampowe kolory, innymi słowy biały, czarny i chromowany, jedynie od gustu kierowcy zależy ten wybór. Znaczącym parametrem jest także tzw. ET oraz tutaj należy felg ujemnych, jakie powodują, iż samochód terenowy jest bardziej stabilny. Nowe auta posiadają na ogół parametry seryjne oraz najprzyzwoiciej, kiedy przy wyborze felg, kierowca postępuje zgodnie z nimi.

Napisz komentarz