Niektóre części nie są konieczne do tego, aby komputer mógł pracować. Część podzespołów pomimo awarii nie uniemożliwia komputerowi względnie stabilnego działania. Przykładem ma okazję być karta sieciowa, jaka jest niezbędna w sytuacji, kiedy łączymy się z Internetem czy innym kompem w sieci lokalnej.

Karta ta innych funkcji nie ma oraz w związku z tym, jeżeli nie korzystamy z Internetu to ta awaria ma prawo być przez nas niedostrzeżona. Z Internetu nie wykorzystamy, niemniej jednak nasz komputer będzie poza tym funkcjonować odpowiednio. Kolejnym detalem, który co prawda się przydaje, lecz nie jest niezbędny, jest karta dźwiękowa. Awaria karty uniemożliwi nam słuchanie dźwięków oraz muzyki z komputera.

Nie ma znaczenia czy traktuje to dźwięku z gier lub filmów, awaria karty pozbawia nas fonii w dowolnej formie – pomoc odnajdziesz na tworzenie stron internetowych. Dodatkowym takim podzespołem, który nie jest potrzebny do stosownego działania komputera, jest napęd rodzaju CD/DVD. W razie mankamentów takiego napędu nie będziemy w stanie odtworzyć zawartości płyt CD/DVD z naszymi danymi. Niemniej sam komputer uruchomi się bez kłopotu oraz za odstępstwem odczytu płyt będzie pracował odpowiednio. Ma prawo również okazać się, iż przyczyną awarii nie jest usterka techniczna a wyłącznie brak sterownika któregoś z tych szczegółów.

Zanim rozpoczniemy podejrzewać usterkę sprzętową musimy wykluczyć kłopot związany z brakiem słusznego sterownika. Jeśli jesteśmy posiadaczami starszego komputera to w celu poprawy jego wydajności powinniśmy brać pod szczególną uwagę opcję jego unowocześnienia. Jednakże problemy sprzętowe nie są jedynymi, jakie są w stanie stanowić przyczynę spadku wydajności kompa. Następnym znaczącym szczegółem jest system operacyjny, który jest zainstalowany na stworzonym przez nas komputerze.

Napisz komentarz