Nazwa tuning wywodzi się z angielskiego i w wolnym tłumaczeniu świadczy strojenie. Pierwotnie tuning sprowadzał się tylko do poprawiania osiągów pojazdu. Miał podrasowywać pojazd, by osiągał pokaźniejsze szybkości, przyspieszenie lub ewentualnie ilość obrotów. Z niekiedy jednak tuning rozszerzył się. Tuning optyczny świadczy zmianę wyglądu samochodu. Kierowcy kierują się rozmaitymi pobudkami, decydując się na tuning optyczny. Mogą pragnąć nadać własnemu pojazdowi cech indywidualnych, usportowić go, unowocześnić bądź też upodobnić do innych modeli wozów. Tuning optyczny właściwie ma niewiele wspólnego z idealnym tuningiem mechanicznym. Nie jedynie nie poprawia on osiągów, lecz może przyczynić się nawet do ich obfitego pogorszenia.

W tuningu specjalizuje się coraz więcej osób. Części, akcesoria do tuningu wolno też zakupić. Z reguły wykorzystywany przy tuningowaniu elementami są alufelgi, spojlery, sportowe tłumiki – downpipe bmw. Nie ma jednej recepty na tuning idealny. Samemu wypada wyczuć, gdzie kończy się sztuka tuningu, a gdzie rozpoczyna kicz. Nierzadko zdarza się, że posiadany samochód nie spełnia wszystkich oczekiwań własnego właściciela.

Jeśli zakup innowacyjnego auta nie wstępuje w grę, trafnym pomysłem jest poddanie własnego pojazdu tuningowi. Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego i ma znaczyć dostrajanie lub regulację. W praktyce tuning użytkuje się, aby polepszyć osiągi auta. To właśnie dzięki jego zastosowaniu auto ma uzyskiwać większe prędkości oraz obroty silnika. Ma okazję mieć również lepsze przyspieszenie

Napisz komentarz