W trakcie pływania intensywnie pracują wszelkie partie ciała ludzkiego. Ruch w wodzie to również perfekcyjny masaż dla zmęczonej skóry, wyrównuje stres oraz pozwala się zrelaksować. Mało kto wie, iż w czasie pływania spalamy rozległą ilość kalorii, właśnie dlatego sport ten polecany jest figurom pożądającym zrzucić parę bezużytecznych kilogramów. Ten typ sportu może uprawiać nieomalże każdy. Ma on ważne znaczenie w zapobieganiu wielu przypadłościom powiązanym z układem oddechowym i układem krwionośnym. Zapobiega także defektom postawy u dzieci i nieco koryguje je u osób dorosłych. W czasie pływania nie przeciążamy stawów i kręgosłupa, co ma duże znaczenie dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa i kości.

Trzeba niemniej jednak w owym czasie bez jakichkolwiek zahamowań skonsultować się z lekarzem i spytać, czy w danym przypadku pływanie jest wskazane i jakie ćwiczenia można wykonywać w wodzie – zobacz różnorodne oferty zajęć na doskonalenie pływania ochota. W czasie wodnych kąpieli wypada bezwzględnie przestrzegać bazowych zasad bezpieczeństwa, na przykład nie pływać samotnie, kiedy woda jest za głęboka a wiemy, że nie jesteśmy zawodowymi pływakami.

Aerobik wodny to nie tylko idealna zabawa, niemniej jednak i doskonały sposób na zachowanie stworzonego przez nas ciała w porządnej formie. Ćwiczenia w basenie w większości wypadków przeprowadzane są przy dźwiękach muzyki. Sesje ćwiczeniowe prowadzone są przez szczególnego instruktora oraz odbywają się w kilkuosobowych grupach.

Aerobik wodny jest skuteczniejszy aniżeli stereotypowy aerobik, albowiem wykorzystuje dodatkowo naturalny opór wody, co sprawia zwiększone spalanie kalorii. Siła wyporu wody oraz ciśnienie hydrostatyczne odciążają nasze stawy i kręgosłup, dzięki czemu jesteśmy w stanie dłużej wykonywać ćwiczenia bowiem po prostu mniej się przy tym męczymy. Istnieje parę typów zajęć w wodzie. Niektóre z nich odbywają się w wodzie płytkiej (sięgającej do pasa), wodzie średniej (sięgającej do klatki piersiowej) i wodzie głębokiej (ćwiczące osoby nie mają kontaktu z dnem basenu). W wypadku tego ostatniego typu nieodzowne jest wykorzystanie akcesoriów ułatwiających przemieszczanie się w wodzie i utrzymanie się na przestrzeni.

Napisz komentarz