Wakacje są ulubioną „pora roku” Polaków, jakkolwiek wydaje się, że nie tylko Polaków. Każdy, nie zależnie od tego, w jakim kraju żyje, marzy o tym, by się wyrwać na parę dni od ciasnego biura i komputera, przy jakim siedzi przynajmniej czterdzieści godzin tygodniowo. Gdy nadchodzi wiosna od razu zaczynamy myśleć i planować nasze wakacje.

Bywa, że korzystając z majowego długiego weekendu staramy się wyrwać z zwyczajności jadąc na krótkie wakacje, jakie są jakby taką anonsem tego, co nas czeka, gdy spokojnie wyczekamy wakacji i urlopu, albowiem nie ma to jak wypoczynek nad morzem, w jakim możemy się pokąpać i popływać. Lecz wakacje oraz urlop nie musimy spędzać jedynie nad morzem, coraz częstsza alternatywą są dla niego góry, jakie Polacy wybierają częściej od niego szczególnie, gdy pogoda nas nie rozpieszcza.

Prócz górskich wędrówek możemy się wybrać z wyprawą objazdową wokół naszego ślicznego kraju. Do tego perfekcyjna jest przyczepa campingowa, która będzie nam służyła jako przenośny pokój hotelowy – przyczepy kempingowe pomorskie. Nie jesteśmy wtedy ograniczeni niczym. Nie musimy się przejmować tym, jak daleko od miasta lub miejscowości, w jakiej nocujemy, jest oddalone miejsce, jakie z kolei pragniemy zobaczyć oraz zwiedzić. Po prostu wsiadamy do samochodu, do którego przymocowana jest z tyłu przyczepa campingowa oraz jedziemy. Do noclegu wystarczy pole campingowe lub ewentualnie strzeżony parking, w jakim będziemy mogli ostrożnie się wyspać bądź też bez obaw zostawić samochód z przyczepą, żeby zdołać pójść pozwiedzać okolicę.

Mimo to wakacje w formie wycieczek z przyczepami campingowymi jest w Polsce nadzwyczaj mało atrakcyjny, chociaż wydaje się, iż tendencja ta zaczyna się zmieniać. Ewidentnie Polacy rozpoczynają doceniać walory takich wakacji, które dają swobodę i niezależność. W innych państwach Europy, jak na przykład w Wielkiej Brytanii są one sporo bardziej legendarne. Niemniej jednak stan brytyjskich drug jest również bez porównania niemało poprawniejszy niż polskiej infrastruktury. Należałoby docenić przyczepy campingowe i spróbować spędzić chociażby jedne wakacje w ten sposób.

Napisz komentarz