Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Budowa swojego wymarzonego domu wiąże się z wieloma obowiązkami. Nie można sobie tak zwyczajnie zrobić wykop pod fundamenty, wylać je i rozpocząć stawianie ścian. Trzeba również nawiązać współpracę z kilkoma specjalistami, a jeden z nich to geodeta. Jego pomoc będzie potrzebna w kilku przypadkach.

Pierwszy kontakt niejednokrotnie ma miejsce zanim się zakupi działkę, na przykład po to aby poznać dokładnie jej granice. Przyda się to też do stawiania ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych kłótni z którymś z sąsiadów. Jeśli się ma wybrany plan domu trzeba go ustawić w odpowiedni sposób na działce. To także będzie zadanie geodety, który wszystko zrealizuje w oparciu o mapę projektową. Na mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też konieczne przyłącza.

Jeśli cała dokumentacja zostanie całkiem zatwierdzona i właściciel otrzyma zezwolenie na rozpoczęcie budowy, to koniecznie trzeba wyznaczyć na obszarze działki miejsce, w którym budynek zostanie postawiony. To również należeć będzie do obowiązków geodety, który powinien zamontować w tym celu w wyznaczonych miejscach znaki geodezyjne. Mają one duże znaczenie, ponieważ w oparciu o nie będą robione fundamenty. Na tym etapie ustala się także położenie poszczególnych przyłączy, jeśli przebiegać one będą pod ziemią. Lecz to jeszcze nie koniec, bowiem taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na terenie budowy, już po jej skończeniu, aby wykonać pomiary końcowe i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z założeniami.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Napisz komentarz