Perfumy samochodowe to sztampowy oraz funkcjonalny sposób na odświeżenie wnętrza wehikułu oraz stworzenie miłego zapachu w czasie jazdy. Nie tylko pomagają wykluczyć wszelkie niepożądane zapachy, lecz mogą także polepszyć generalną atmosferę w samochodzie i uczynić go w wyższym stopniu pobudzającym – perfumy do auta. Na rynku dostępnych jest dużo rozmaitych rodzajów perfum samochodowych, od standardowych zapachów, takich jak lawenda i wanilia, po bardziej unikalne zapachy, takie jak kokos i skóra.

Niektóre perfumy samochodowe są nawet zaprojektowane tak, żeby małpować zapach gustownych marek, takich jak Chanel oraz Gucci. Perfumy samochodowe można odnaleźć w różnych formach, w tym dyndających odświeżaczy powietrza, klipsów wentylacyjnych i dyfuzorów olejowych. Wiszące odświeżacze powietrza są bodajże najbardziej popularnym rodzajem pachnideł samochodowych oraz są przekazane do powieszenia na lusterku wstecznym. Tego rodzaju perfumy niejednokrotnie mają humorystyczne kształty oraz rozmiary oraz można je łatwo wymienić, kiedy zapach zacznie zanikać.

Klipsy wentylacyjne to następna popularna opcja, albowiem wolno je łatwo przytwierdzić do luk wentylacyjnych w aucie i rozpraszać zapach podczas transferu powietrza. Te pachnidło wydają się być w wyższym stopniu subtelne aniżeli wiszące odświeżacze powietrza, jednak mogą być równie skuteczne w eliminowaniu woni. Dyfuzory olejkowe to kolejna opcja dla tych, którzy gustują z większym natężeniem zwiewny zapach. Te perfumy są zazwyczaj skonstruowane z olejków eterycznych i są lokowane w malutkim pojemniku, jaki znajduje się na desce rozdzielczej.

Napisz komentarz