Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gazowe i hydrauliczne instalacje wymagają nieustannej kontroli, czy coś się z nimi nie dzieje. W szczególności ważne to jest w zastosowaniach przemysłowych, w jakich nawet drobna awaria może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Z tego też powodu bardzo dużą rolę odgrywają w takich układach pomiary najważniejszych wartości, co pozwoli zdiagnozować nieszczelności i awarie. Do takich pomiarów są stosowane rozmaite techniki, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, które z jednej strony są niedrogie i proste w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjne zmierzenie ciśnienia czy przepływu cieczy w instalacji. Takie elementy dostępne są w wielu rozmaitych odmianach i rodzajach, przez co nie powinno być kłopotu z wybraniem odpowiedniego. Jeżeli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model z odpowiednimi parametrami, wystarczy mu podesłać dokładną specyfikację po ustalonym czasie dostać zamówione elementy.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy wykonany jest z dobrze dobranych materiałów, także pod kątem rodzaju cieczy, którą ma on mierzyć. Musi on też być odporny na działanie czynników atmosferycznych, a także zapewnić dużą wytrzymałość mechaniczną. W wielu przypadkach stosuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalistyczne stopy stali odporne na kwasy. Średnice takich króćców są zestandaryzowane, przez co standardowe modele wykorzystać można w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Napisz komentarz