Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się francuskie buldogi. Wynika to z tego, że są one doskonałymi towarzyszami, nadającymi się idealnie do domów z dziećmi. Ich naprawdę łagodny charakter i wesołe usposobienie sprawiają, że zdobywają bardzo szybko i stają się pełnoprawnymi domownikami. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Z reguły ich waga nie przekroczy kilkunastu kilogramów, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez problemów trzymać je można nawet w małych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Odpowiednia porcja ruchu jest przy nich wskazana, lecz nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

Podczas spacerowania uważać jedynie trzeba na nadmierne upały, gdyż buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeśli chodzi o samą opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co pozwoli zapobiec zapaleniom. Niestety ta rasa psów może dość często chorować, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich zdrowie i kondycję. Z pewnością tego typu psa należy kupować wyłącznie w pewnej hodowli, a taką znajdzie się wpisując chociażby w oknie wyszukiwarki słowa buldog francuski szczeniak. Wówczas można być pewnym, że będzie on miał właściwy charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach będzie niestety nie do przewidzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Napisz komentarz