W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się francuskie buldogi. Wynika to z tego, że są one doskonałymi towarzyszami, nadającymi się idealnie do domów z dziećmi. Ich naprawdę łagodny charakter i wesołe usposobienie sprawiają, że zdobywają bardzo szybko i stają się pełnoprawnymi domownikami. Buldogi francuskie nie są dużymi psami.

Z reguły ich waga nie przekroczy kilkunastu kilogramów, a wysokość trzydziestu kilku centymetrów. Przez to bez problemów trzymać je można nawet w małych mieszkaniach, oczywiście pamiętając o regularnym wyprowadzaniu. Odpowiednia porcja ruchu jest przy nich wskazana, lecz nie trzeba z nią przesadzać, nawet osoby lubiące bardziej poleniuchować świetnie się sprawdzą w roli opiekunów.

Podczas spacerowania uważać jedynie trzeba na nadmierne upały, gdyż buldogi nie znoszą dobrze wysokich temperatur. Natomiast jeśli chodzi o samą opiekę to nie są przesadnie wymagające. Nie trzeba ich czesać cały czas, bo ich sierść jest dość krótka. Natomiast trzeba zadbać o oczy i uszy, co pozwoli zapobiec zapaleniom. Niestety ta rasa psów może dość często chorować, trzeba więc w miarę możliwości dbać o ich zdrowie i kondycję. Z pewnością tego typu psa należy kupować wyłącznie w pewnej hodowli, a taką znajdzie się wpisując chociażby w oknie wyszukiwarki słowa buldog francuski szczeniak. Wówczas można być pewnym, że będzie on miał właściwy charakter zgodny ze wzorcem, co przy jakiś krzyżówkach będzie niestety nie do przewidzenia.

Napisz komentarz